Yeni Captur 2019

Renault iç mekanda 2019 yeni kasa Clio ile aynı doğrultuda hareket edecek.

Renault B Segmentte 2013 yılında bantlarına aldığı subcompact aracı şimdilerde yenilenme hazırlığına giriyor. Yapısal olarak şehir içi kullanımlarının bir anda vazgeçilmezi haline gelen Captur, Renault standartlarını ve özelliklerinin bir çoğunu taşıyor. Captur, Fransız temsilcinin Samsung ile ortak olarak kullandığı QM3 platformunda imal ediliyor.

Kendi alanında, ortak olduğu Nissan’ın Juke aracı da aynı bünyede üretiliyor. Yeni çıkacak Captur’un ve diğer Renault modellerinin kılavuzu olan elektrikli spor araba modeli Trezor, anlaşılan grafiklerini paylaştırmaya halen daha devam ediyor. Markanın son, sabitlenen yeni parçaların her modele düşünülmüş olması da akıllıca.

Captur’un şu anda tek görebildiğimiz toparlanan ve yeniden şekillendirilen yapısı.

 

2019 Renault Captur Dış Görünüm

 

Dikkat çekenler arasında; farların köşeli olarak daha alımlı olduğu. C Led formda devam eden Renault, ışık grubunun tampon hava girişine kadar uzattığını görüyoruz.

Tampon yapısıda değişim listesine alınmış. Büyük logonun verildiği ızgarada sadece aşağıya uzayan kısmı biraz daraltılmış olarak görüyoruz.

Bazı ülkelere 4×4 olarak satılan Captur, yenilemeyle daha kaslı görüntü verilmiş.

 

2019 Renault Captur Arka Görünüm

 

Şu anda gördüklerimiz konsept çizimler olabilir ancak araç hatlarının nasıl olacağı hakkında büyük fikirler veriyor.

 

Gündüz ışık grubu Renault’un imza kıvamına gelmesiyle, marka başka açılarda da kendini belli edici öğelere yer vereceğini düşünüyorum.

2019 Renault Captur İç Mekani

 

Müşterilerine, güncel kokpitinde hissayat yönünden veremediği kalite algısı, bu sefer daha çok belli edilmesi kafaya koyulmuş. Görsel anlamda büyük değişim olması yanında, teknoloji paketlerini daha iyi bir seviyeye getirebilmek adına LG ile ortak bir çalışma sürecine girildiği bildirildi.

Çift ekran yapılı multi medya, gördüğümüz kadarıyla gösterge paneli ile birleştirilmiş. Yine renk kombinleri devam ederek, kişiye göre farklı ton seçeneklerinin de opsiyonlara alınacağı söylendi.